Könyvtár - hírek

A letölthető prospektusban a Sapientia Főiskola eddig megjelent könyvsorozatairól, folyóiratairól találhat információkat: 
(A kötetekről további információkat olvashat honlapunkon, ha az alábbi prospektusban az egyes kötetek borítójára kattint!)

prospektusról:

A Sapientia Könyvtárban (1052 Budapest Piarista köz 1.) kedvezményesen megvásárolható köteteket megjelöltük: zöld körben fehér "+".
A kiadványok e-mailben is megrendelhetők (a mű címe, a példányszám és a számlázási cím megadásával): biblio@sapientia.hu
A Sapientia Könyvtárban jelenleg nem kapható kötetekről (piros körben fehér "-") a L’Harmattan Könyvesboltjában érdeklődhet: 
L’Harmattan Könyvesbolt:1053 Budapest, Kossuth L.ajos utca 14-16.(az Auguszt cukrászda mellett az udvarban) Tel.: +3612675979
A Sapientia Könyvtárba beiratkozott olvasók a könyvtári olvasóteremben a már nem megvásárolható kötetekhez is hozzáférhetnek.

 

A Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola kiadványait megtalálja honlapunkon, ahol elolvashatja a kötetek előszavát, bevezetőjét, fülszövegét és megtekintheti a kötetek tartalomjegyzékét is:

Sapientiana Folyóirat | Sapientia Füzetek | Tanszéki kiadványok 

 
Baglyok és pacsirták : együtt vagy egymás ellen a túlélésért? : a kronotípus összefüggése az alkalmazkodással, valamint a pszichés és szomatikus egészséggel és sérülékenységgel / Rigó Adrien. - Budapest : ELTE Eötvös Kiadó, 2017. - PSZ327R73
Egyház - Rendiség - Politikai kultúra : papok és szerzetesek a 18. század Országgyűlésein / Forgó András. - Budapest : Szent István Társulat, 2017. - TÖ347F73
Szent Charbel, a teljesség zarándoka : korabeli tanúságtételek alapján / szerk.: Jean Skandar, Marie Sylvie Buisson ; Georges Bou Jaoudé előszavával ; [ford.: Mézner Marianna]. - Budapest : Magyar Kurír, 2017. - ÉL272SZ61
 
Klinikai gyermekpszichológiai tanulmányok és más írások : elmélet és terápia kölcsönhatásai / Gerő Zsuzsa ; [szerk. Gál Nóra]. - [Budapest] : Flaccus Kiadó, 2017. - PSZ323G43
Egy életút állomásai : Kmoskó Mihály, 1876-1931 / Ormos István. - Budapest : Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközösség (METEM) : Historia Ecclesiastica Hungarica Alapítvány (HEH), 2017. - ÉL274O56
Katolikus nagygyűlések Magyarországon / Gianone András, Klestenitz Tibor. - Budapest : Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézet (MTA BTK TTI), 2017. - ET197G45
 
A Jézus-ima és a keleti szerzetesség : imaélet a monostorban és azon kívül / szerk. Baán Izsák, Görföl Tibor, Nacsinák Gergely András, Ötvös Csaba. - Nyíregyháza : Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola, 2018. - XVIII/B1-B3
Az első 300 év Magyarországon és Európában : a Domonkos-rend a középkorban / [szerk. Csurgai Horváth József]. - Székesfehérvár : Alba Civitas Történeti Alapítvány, 2017. - SZT228E43

Pedagógusok pszichológiai kézikönyve 1-3. kötet / szerk. N. Kollár Katalin, Szabó Éva ; [a kötetek szerzői: Balogh László et al.] ; [fotók: Bágyoni József et al.]. - Budapest : Osiris Kiadó, 2017. - PSZ320P52 

 

Reformáció 500 Balassagyarmaton 2017 : Szabó József Tanulmányi Ház 2007-2017, 10 év / szerk. Bartha István ; [közread. a] Balassagyarmati Evangélikus Egyházközség. - Budapest : Balassagyarmati Evangélikus Egyházközség, 2017. - FU146R47
Az Úr lakomája / Nyikolaj Nyikolajevics Afanaszjev ; [ford. Dobos András]. - Nyíregyháza : Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola, 2017. - LI250A26
Ezen a hegyen : az ima a kármelita hagyományban / Mary McCormack. - Magyarszék : Sarutlan Kármelita Nővérek, 2017. - SP163M49

Messiás az egyházban I-II. kötet Egyháztörténet a Trienti Zsinatig és a II. Vatikáni Zsinatig : hittankönyv a katolikus iskolák 9. évfolyama számára / [írta Turay Alfréd] ; [szerk. ... Bálint Erzsébet]. - [Vác] : [Kucsák Könyvkötészet és Nyomda], 2017 - KA301T94
XV. Benedek pápa, 1914-1922 : püspökök, érsekek és bíborosok / írta: Forintos Attila. - Budapest : 3BT Kiadó, 2017. - ET196F73
XVI. Benedek pápa tanítása Jézusról / Rózsa Huba. - Budapest : SzentIstván Társulat, 2017. - DO153R91
Végidő : a halál és örök élet kérdései / Joseph Ratzinger - XVI. Benedek pápa ; [ford. Török Csaba]. - Budapest : Jel Kiadó, 2017. - DO158B47
Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola, 1052 Budapest, Piarista köz 1. - Kapcsolat - Impresszum
Intézményünk országos és nemzetközi hálózati kapcsolatát az NIIF Program biztosítja.